Cutulum - Eliška Kuchtová

Firma FLEXIKO úzce spolupracuje s módní návrhářkou Eliškou Kuchtovou. Její kolekci najdete pod značkou CUTULUM.

Vlastní kolekce obuvi Cutulum se zrodila někdy na jaře roku 2011 v hlavě mladé módní návrhářce Elišce Kuchtové během jejího studia na pražské UMPRUM. Když o svých začátcích vypráví dnes, mluví o pohádce, která začala v lékárně. Výjimečně pohodlné, ale ne moc hezké zdravotní boty z jedné pražské výlohy, vnukly Elišce nápad a ten se rychle přetavil v akci. Propojení dvou rozdílných světů - zdravotní obuvi a současné módy – se brzy stalo definicí Cutulum, podpořené řemeslnou výrobou odborníků ze zlínské firmy Flexiko.

Většina bot Cutulum vychází z různých střihových variací a detailů, které se používají při výrobě zátěžových nebo zdravotních bot. Eliška si tak hraje s tradičními střihy a intuitivně objevuje nové možnosti v rámci klasických konstrukčních postupů a estetiky. Boty jsou vyrobené z prvotřídních materiálů, některé jsou obohacené ručně odlitými podrážkami. Můžete si je vyzkoušet ve vybraných obchodech a galeriích.

Eliška získala za kolekci Cutulum nominace na ocenění Czech Grand Design 2012 v kategoriích Objev roku a Módní designér roku.

www.facebook.com/cutulum

Stáhnout přílohy: